Ks. Marek Kotwa

Po egzaminie maturalnym w rozpoczął formację w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie, które ukończył w 2004 r. Swoją przygodę edukacyjną rozpoczął od nauczania w Gimnazjum w Iwierzycach i Szkoły Podstawowej w Nockowej, następnie wraz ze zmianą parafii nauczał w szkołach podstawowych w Rudnej Wielkiej i Rudnej Małej. Praca w parafii Rzeszów-Zwięczyca to 4 – letnie nauczanie w Zespole Szkół nr 5 w Rzeszowie po którym został przeniesiony do gorlickiej Bazyliki, gdzie był nauczycielem I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach. W trakcie pełnienia funkcji nauczyciela zdobył wszystkie wymagane kwalifikacje i uzyskał stopień nauczyciela mianowanego.
W latach 2009-2016 pełnił funkcję Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie diecezji rzeszowskiej będąc odpowiedzialnym za formację animatorów Ruchu oraz organizując kolonie wypoczynkowe  dla ponad tysiąca dzieci i młodzieży rocznie.
Obecnie w 18 roku swojej posługi kapłańskiej pracuje w parafii Bożego Ciała w Rzeszowie, gdzie naucza w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości oraz w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie.