PODSUMOWANIE RUNDY – ROCZNIK 2009

Kontynuujemy podsumowania rundy jesiennej w wykonaniu naszych drużyn SMS Rzeszów, dziś pora na rocznik 2009
Mając na uwadze liczną grupę chłopców z którymi pracujemy w szkole po raz kolejny postanowiliśmy brać udział w dwóch ligach tak aby każdy z nich miał możliwość konfrontacji podczas weekendu w grze z przeciwnikiem w meczu ligowym. Wystąpiliśmy więc w lidze Młodzika Starszego (2009) oraz w Trampkarzu Młodszym (2008). W obu tych ligach rozegraliśmy łącznie 26 meczy mistrzowskich gdzie na boisku przebywaliśmy przez 1720 minut. W rozgrywkach brali udział WSZYSCY nasi zawodnicy i każdy z nich miał okazję do pokazania swoich umiejętności.
W lidze Trampkarza Młodszego rywalizowaliśmy w systemie 11v11 co dla naszych zawodników jest nowością a także doświadczeniem które wykorzystamy w kolejnych rozgrywkach. Ostatecznie zdecydowanie wygrywamy rozgrywki lecz ważniejsze w tych meczach były warunki w jakich graliśmy i z czym mogli się mierzyć nasi zawodnicy. Traktujemy rozgrywki jako kolejny etap w drodze rozwoju każdego z zawodników.
Skład Klasy Okręgowej „Rzeszów” Trampkarza Młodszego na rundę wiosenną: informacja wkrótce.
W rozgrywkach Młodzika Starszego rywalizowaliśmy z najlepszymi drużynami w Województwie i w perspektywie całego sezonu jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów jakie poczynili nasi zawodnicy na przestrzeni ostatniego roku. Graliśmy równo i mieliśmy swój styl w którym chcieliśmy prowadzić grę. Dążyliśmy w każdym meczu do przejęcia w większości kontroli nad spotkaniem co w większości meczu się udawało. Minusem jest mniejsza praca w działaniach defensywnych więc po sezonie chcemy stworzyć środowisko do tego aby te elementy były bardziej stymulowane poprzez grę z mocniejszymi przeciwnikami. Każdy mecz wymagał jednak od nas pełnej koncentracji w początkowych fragmentach gier z czego chłopcy wywiązywali się pozytywnie. Ostatecznie kończymy rozgrywki na drugim miejscu. Było to bardzo pożyteczne 3 miesiące gier na dobrym poziomie za co dziękujemy wszystkim naszym przeciwnikom.
Skład Podkarpackiej Ligi Młodzika Starszego Gr.A na rundę wiosenną:
1. SMS Rzeszów
2. AP Beniaminek Krosno
3. Stal Rzeszów
4. DAP Dębica
5. AP Stalowa Wola
6. Karpaty Krosno
7. APPN Mielec
8. AP Wiki Sanok
Drużynę reprezentowali w obu ligach:
Bramkarze: Dawid Scilanga, Tymoteusz Strojek, Mikołaj Krajewski
Zawodnicy z pola: Patryk Bruchal, Miłosz Gronko, Tymon Gut, Hubert Jagiełowicz, Gabriel Karczewski, Mateusz Kawęcki, Tomasz Kiec, Wiktor Kochański, Oliwier Kocieł, Ksawery Lampart, Ksawery Lizak, Wiktor Mazur, Marcin Modras, Szymon Napora, Alan Niziołek, Bartłomiej Podleśny, Szymon Rączka, Szymon Rusin, Dawid Rzeszutek, Tymoteusz Rzeźnik, Kacper Stolarski, Krystian Szopiak, Oskar Trzeciak, Olivier Warzybok, Ignacy Węgrzyński
Trenerzy: Krzysztof Szpond, Szczepan Piela
Zakończenie sezonu nie oznacza jednak końca zmagań naszych zawodników , jesteśmy po turnieju w Pruszkowie w którym pokazaliśmy się z dobrej strony rywalizując z najlepszymi drużynami w Polsce. Cieszy widoczny progres naszych zawodników w kontekście ich umiejętności co również jest zauważane przez inne Akademie.
Kolejny etap przed nami w którym będziemy starać się stwarzać odpowiednie środowisko do rozwoju w którym nasi zawodnicy będą musieli się odnajdywać. Wiemy nad czym chcemy pracować i co w większym stopniu wymaga większego skupienia.