🥳 Wygrywali aż miło 🫶

🏟️ Runda rewanżowa wiosennych rozgrywek świetnie zaczęła się dla naszych zespołów. Swoje mecze pewnie wygrali juniorzy oraz trampkarze starsi, którzy dodatkowo zachowali czyste konto.

❤️🩹 Natomiast sporo nerwów zjedli w Dębicy kibice trampkarzy młodszych, którzy do końcowego gwizdka drżeli o wynik swoich ulubieńców w starciu z popularnymi „Morsami”. Goście na kilka minut przed końcem meczu przegrywali 1-2, ale pokazali mentalność zwycięzcy i schodząc z murawy, mogli świętować 8. triumf z rzędu. 💪👏
👉 Podopieczni Marcina Wołowca nadal patrzą na resztę stawki z góry, a ich przewaga nad drugą Stalą Stalowa Wola wynosi 8 pkt. Jeśli nasza ekipa podtrzyma bardzo dobrą dyspozycję, niebawem może zagrać o coś naprawdę fajnego. 😏
🏆 Junior młodszy – B2 Grupa D
✅ ZSMS Rzeszów 🆚 Błękitni Ropczyce 4-0 (1-0)
⚽ 1-0 Patryk Czepiel, 2-0 Sebastian Kuźniar, 3-0 Szymon Kula, 4-0 Serhiy Vatsyak
📋 ZSMS: Kowal – Augustyn, Czepiel, Gałka, Kuźniar, Marszał, Matuła, J. Pikuła, K. Pikuła, Sondej, Vatsyak oraz Bąk, Kula, Nerc, Nowak, B. Szydło.
🎙️ Komentarz trenera Kamila Jagusiaka:
🗣 Kontrolowaliśmy mecz przez większość czasu, przeciwnik zagrażał wyłącznie ze stałych fragmentów gry. Zadaniem było szukanie wolnego zawodnika w bazie II (bazy to miejsca pomiędzy formacjami, baza II jest za plecami pomocników – przyp. red.), a jak się to udało, mieliśmy przyspieszać grę.
🗣 W pierwszej połowie wychodziło to połowicznie, w drugiej wprowadziliśmy małe korekty i zwiększyliśmy ilość zdobycia bazy II, co przełożyło się na większą liczbę wejść w pole karne przeciwnika i zakończenie akcji bramkami.
🏆 Trampkarz starszy – C1 Grupa A
✅ DAP Dębica 🆚 ZSMS Rzeszów 0-3 (0-3)
⚽ 0-1 Patryk Czepiel (11.), 0-2 Hubert Sobolewski (27.), 0-3 Oskar Nerc (39.)
📋 ZSMS: Kowalski – Puterla, Gut, Wróbel, Bruchal, Cyzio, Matłosz, Zofiński, K. Pikula, Sobolewski, Marszał oraz Nowak, Sondej, Czepiel, Nerc.
🗣 Trudno nam się grało na naturalnym boisku, bo na co dzień trenujemy na sztucznej nawierzchni.
🗣 Mieliśmy dużo problemów z konstrukcją składnych akcji, ale to, co sobie założyliśmy, czyli budowa przewagi w bocznych sektorach, było realizowane. Może nie w 100 proc., lecz w większości to się udawało. Po jednej z takich akcji zdobyliśmy bramkę.
🏆 Trampkarz młodszy – C2 Grupa A
✅ Igloopol Dębica 🆚 ZSMS Rzeszów 2-3 (1-1)
⚽ 0-1 Dawid Rzeszutek (25.), 2-2 Tymoteusz Rzeźnik (72.), 2-3 Szymon Rączka (77.)
📋 ZSMS: Scilanga – Karczewski, Kiec, Wołowiec, Rzeźnik, Rączka, Lampart, Kawęcki, Rusin, Modras, Rzeszutek oraz Szopiak, Węgrzyński, Podleśny, Stolarski, Napora, Krajewski.
🎙 Komentarz trenera Marcina Wołowca:
🗣 Kolejny bardzo trudny mecz rozstrzygnięty na naszą korzyść, choć dzisiaj naprawdę trzeba było wznieść się na wyżyny swoich umiejętności.
🗣 Po golu Dawida Rzeszutka, niestety, straciliśmy bramkę i drugą połowę rozpoczęliśmy z dużą chęcią odzyskania prowadzenia. Jednak gospodarze wyprowadzili kontrę i przegrywaliśmy. Zmiany w ustawieniu, jak i składzie ożywiły nasze poczynania i długimi fragmentami gościliśmy na połowie Igloopolu. Dopiero na 8 minut przed końcem składną akcję wykończył Tymek Rzeźnik, a chwilę później pięknym strzałem z 25 metrów Szymek Rączka ustalił wynik meczu.
🗣 Cieszymy się z wyniku, ale jest to dla nas ciekawa lekcja, że na chwilę słabości nie wolno sobie nigdy pozwolić.
📷 Fot. Radość juniorów młodszych (z przesłaniem 😉) po przekonującym zwycięstwie w Ropczycach.