📰 Gorszy weekend i jedna osłoda 🍬

👉 Na pewno zgoła inaczej wyobrażali sobie weekend młodzi piłkarze ZSMS Rzeszów. Nasi uczniowie doznali trzech porażek. Szkoda zwłaszcza spotkania z Kolbuszowianką, po którym była szansa wskoczyć na fotel lidera.

👉 Na szczęście ciemne chmury 🌧️ rozproszyły się w poniedziałek, a słońce 🌄 zaświeciło dla trampkarzy młodszych, którzy pokonali w derbach Resovię. Nasz zespół przegrywał po pierwszej połowie, ale po przerwie zmienił oblicze meczu i zanotował 9. zwycięstwo w 10 rozegranych meczach i nadal pewnie przewodzi ligowej stawce. 💪
👉 Dwa dni po meczu z Siarką Tarnobrzeg szansę na rehabilitację mieli młodzicy. ZSMS miał zagrać z JSRR Jarosław, i tak też się stało, choć była to tylko sparingowa potyczka. Mecz o punkty wygraliśmy walkowerem ze względu na brak dokumentów gości. Sparing zaś padł łupem naszej ekipy.
🏆Junior młodszy – B1 Grupa D
☑ ZSMS Rzeszów 🆚 Kolbuszowianka 0-2 (0-0)
📋 ZSMS: Kowalski – Matuła (85. Zofiński), K. Pikuła, Sondej (46. Kula), Nerc, Kuźniar, Czepiel, Augustyn (64. B. Szydło), Nowak (68. J. Pikuła), Gałka, Vatsyak.
🎙️ Komentarz trenera Mateusza Świdra:
🗣 Drużyna Kolbuszowianki ma swój styl i dzięki niemu prowadzi w lidze. Nam po raz kolejny odebrała punkty, za co należy im się nasz szacunek.
🗣 Mam wrażenie, że ten mecz mógłby trwać kolejne 90 min., a my i tak nie wcisnęlibyśmy piłki do bramki przeciwnika. Owszem, przejęliśmy dominację i posiadanie piłki było po naszej stronie. Niestety, im bliżej pola karnego przeciwnika, tym mniej konkretów i finalizacji.
🗣 Widać po naszej drużynie, że mamy rezerwy w podejściu mentalnym i brakuje nam samozaparcia w dążeniu do celu, jakim jest wygrywanie każdego meczu bez względu na ligę, porę czy przeciwnika. W pierwszej kolejności powinniśmy nauczyć się szukać u siebie samych przyczyn porażki i nad tym na pewno powinniśmy popracować.
🗣 Na wyróżnienie w tym meczu zasłużył na pewno nasz środkowy obrońca, Dawid Gałka.
🏆Trampkarz starszy – C1 Grupa A
☑ Beniaminek Krosno 🆚 ZSMS Rzeszów 4-1 (1-0)
⚽ 4-1 Hubert Sobolewski (74.)
📋 ZSMS: Panek – Kowalski, Zofiński, Matłosz, K. Pikuła, Rączka, Wróbel, Gut, Sobolewski, Cyzio, Bajek oraz Świątek, Kieliszek, Stolarski, Kubas.
🎙️ Komentarz trenera Kamila Jagusiaka:
🗣 Mecz nie poszedł po naszej myśli, ale nie ma też co się rozgadywać na ten temat. Porażkę trzeba potraktować jako naukę, żeby nie zatrzymać się w miejscu. Musimy dużo pracować, aby stać się drużyna, która wie, czego chce na boisku.
🏆 Trampkarz młodszy – C2 Grupa A
☑ ZSMS Rzeszów 🆚 SMS Resovia 2-1 (0-1)
⚽ 1-1 Modras (54. – karny), 2-1 Bruchal (58.)
📋 ZSMS: Scilanga – Karczewski, Bruchal, Węgrzyński, Kawęcki, Rzeszutek, Rączka, Modras, Kiec, Rzeźnik, Rusin oraz Szopiak, Napora, Stolarski, Lampart, Wróbel, Wołowiec
🎙 Komentarz trenera Marcina Wołowca:
🗣 Kolejny mecz, w którym musieliśmy pokazać trochę charakteru. Przegrywając 0-1 potrafiliśmy zdominować przeciwnika i zdobyć 2 gole. Pokazaliśmy tym samym, że warto walczyć do końca.
🗣 Jednak nie ustrzegliśmy się błędów, które mamy zdiagnozowane i będziemy w treningu starali się je eliminować.
🗣 Cieszy dobra dyspozycja wszystkich zawodników, bo to buduje charakter zespołu.
🏆 Młodzik starszy – D1 Grupa B
☑ ZSMS Rzeszów 🆚 Siarka Tarnobrzeg 1-3 (1-1)
⚽ 1-1 Błażej Wania (30.)
📋 ZSMS: Sochacki – Szydełko, Sikora, Piróg, Pelczar, Kocieł, Kochański, Bury, Bober oraz Wania, Ławrowski, Danak, Biskup.
🎙 ️Komentarz trenera Huberta Puta:
🗣 Już któryś raz w tym sezonie przychodzi nam zagrać dwie różne połowy. Mimo wyniku 1-1 do przerwy i dwóch straconych bramek w drugiej części, to właśnie w drugiej połowie zagraliśmy znacznie odważniej i mieliśmy kilka sytuacji do strzelenia bramki. Ale taka jest piłka i nie zawsze chce wpaść do bramki.