04.12.2018

Podsumowanie rozgrywek ligowych

PODSUMOWANIE LIGI ORLIKA STARSZEGO W ROCZNIKU 2008 – E1 ORLIK „E1 GRUPA A” GRUPA 1 💪⚽

 • NAUKA, NAUKA, NAUKA !!!
 • Ligę orlika starszego głównie wykorzystaliśmy do rywalizacji dla rocznika 2009 któremu stawiamy różne cele raz wysyłając na rywalizację z chłopcami starszymi gdzie muszą szybciej podejmować decyzję a następnym razem przeciwko swoim rówieśnikom gdzie mogą pozwolić sobie na więcej „swobody”.
 • Rozegraliśmy 5 turniejów w których w większości przypadków nasz gra mogła się podobać.Graliśmy mecze na różnych boiskach więc chłopcy musieli szybko dostosowywać się do panujących warunków. W każdym meczu chcemy budować akcje z wykorzystaniem wszystkich zawodników, staramy się nie szukać prostych rozwiązań co przyniesie korzyści w przyszłości. Jako drużyna dążymy do tego aby dominować podczas gry bez względu na przeciwnika z jakim gramy.
 • Nasi zawodnicy muszą chcieć wygrywać i dążyć do tego.Oczywiście popełniamy błędy i robić to będziemy… kwestia tylko aby uświadomić naszych zawodników ,że każdy błąd może nas czegoś nauczyć.
 • Ostatecznie po rozegraniu 25 meczy chłopcy okazali się najlepsi i zasłużenie uplasowali się na najwyższym miejscu w tabeli.Zdobyliśmy również najwięcej bramek oraz najmniej straciliśmy 🙂 Bardzo dobry okres w wykonaniu naszych zawodników a w nagrodę grać będziemy na wiosnę w najlepszej „6” województwa w roczniku 2008.
 • Zaplanowane założenia szkoleniowe postawione przed rozgrywkami zostały w większości zrealizowane z czego jesteśmy zadowoleni.Oczywiście nie zadowalamy się sytuacją obecną tylko cały czas pracujemy z pokorą oraz świadomością ,że każdy z zawodników może wskoczyć na poziom wyżej.
 • Przed nami intensywny okres zimowy który postaramy się wykorzystać najlepiej jak jesteśmy w stanie.Dziękujemy drużynom Resovii, Stali i Orzełka za sportową rywalizację.

 

PODSUMOWANIE LIGI ORLIKA MŁODSZEGO – E2 ORLIK „E2 GRUPA A” GRUPA 1❗👍⚽

 • Ligę orlika młodszego wykorzystaliśmy do zdobywania „minut” przez chłopców którzy grają mniej w lidze Orlika Starszego oraz dla chłopców którzy potencjalnie mogą zasilić szeregi naszej szkoły a obecnie uczęszczają do szkółki FA Rzeszów.
 • Z przekroju rozegranych 5 turniejów można być zadowolonym ze względu na realizację założeń oraz zaangażowanie. W każdym turnieju staraliśmy się realizować pomysł oraz grac według przyjętego modelu gry.
 • W rozegranych 20 meczach zwyciężaliśmy w 18 co pokazuje jak bardzo zdominowaliśmy te rozgrywki. W rozgrywkach wzięło udział 18 zawodników Na wiosnę czeka nas gra w najlepszej „6” rocznika 2009 w województwie.
 • Teraz czeka nas sezon zimowy w którym nie zabraknie gry 🙂
 • W tabeli nie uwzględniono ostatniej kolejki rozgrywek w której wypadliśmy wyśmienicie 🙂

 

PODSUMOWANIE RUNDY ROCZNIKA 2007 – D2 MŁODZIK „D2 GRUPA C” GRUPA 3❗❗⚽

 • Pracę z rocznikiem 2007 w SMS rozpoczęliśmy od obozu na przełomie lipca oraz sierpnia 2018. Początek to przede wszystkim czas na zapoznanie się z systemem szkolenia oraz zawodnikami. Pierwsze mecze również nie wyglądały dobrze w naszym wykonaniu, jednak obiecująco ponieważ ze spotkania na spotkanie jednak graliśmy coraz lepiej, a już w drugiej kolejce udało się odnieść pierwsze zwycięstwo przeciwko Kolbuszowianką.
 • Następnie rozpoczął się rok szkolny gdzie z 3 jednostek treningowych przeszliśmy na 5 treningów tygodniowo. Dużo i niedużo czasu 😉 wielu chłopaków miało spore braki w podstawach i przez jakiś czas nie mogło sobie poradzić z tak sporą dawką wysiłku. Jednak z każdym tygodniem pracy wyglądaliśmy coraz lepiej i dojrzalej na boisku. Co ciekawe, najlepszy mecz jaki do tej pory rozegraliśmy to przegrana z liderem APPN Mielec 0:2. Całe widowisko jakie stworzyliśmy mogło cieszyć zarówno nas jako trenerów tak i samych zawodników. Byliśmy bardzo blisko wywalczenia punktów i przeciwstawiliśmy się bezapelacyjnie najlepszej ekipie w ligowej stawce. Jednak jak to w piłce bywa zabrakło trochę szczęścia.
 • Był to dla nas dobry czas w lidze gdzie udaje nam się dojść do 3 miejsca, wygrywając w fajnym dla oka stylu kilka meczów. Niestety przyszedł też kres słabszej gry w końcówce sezonu. Miało na to wpływ wiele czynników zarówno szkoleniowych jak i wychowawczych. Ostatnie 3 pojedynki niestety przegraliśmy i ostatecznie zajęliśmy6 pozycje w lidze… Z pewnością nie jesteśmy zadowoleni z wyniku bo celem było miejsce 1-3, zadowolony jednak jestem z postępu jaki zrobił cały zespół i poszczególne jego jednostki w tak krótkim czasie.
 • Mimo to, z dużym optymizmem patrzymy w przyszłość. Już tydzień po rozgrywkach ligowych udało nam się tryumfować w turnieju Głogovia CUP, a styl zaprezentowany przez drużynę pozwala wierzyć, że idziemy właściwą drogą. Jesteśmy przekonani, że po dobrze przepracowanej zimie, na wiosnę będziemy znacznie silniejsi — zarówno piłkarsko, jak i mentalnie.

 

PODSUMOWANIE RUNDY ROCZNIKA 2008 – D2 MŁODZIK „D2 GRUPA D” GRUPA 4 ❗❗⚽

 • Budowanie zespołu zaczęliśmy na obozie letnim w Nadrzeczu. Obóz ten posłużył nam bardziej do zapoznania się z grupą i określenia celów jakie moglibyśmy sobie narzucić. Po dobrze przepracowanym tygodniu, ustaliliśmy założenia i plan pracy na najbliższe pół roku. Przy odpowiednim podejściu do tematu, chłopaki okazali się bardzo świadomi swoich obowiązków i zaczęli przerastać mentalnie swoich rówieśników i dlatego zdecydowaliśmy się zgłosić drużynę w roczniku starszym, 2007. Oczywiście dużą rolę odegrały tutaj też ich umiejętności indywidualne.⚽ ⚽
 • Dzisiaj, po zakończonym sezonie możemy powiedzieć, że to była trafna decyzja. Grając z chłopcami starszymi od siebie byliśmy narażenie na ich przewagę fizyczną, agresję, doświadczenie itd. Świadomi tego znaleźliśmy aspekty, które mogą to wszystko zniwelować a nawet przeważyć na nasza korzyść. Dokładając świadomość naszych zawodników i włożoną przez nich pracę stworzyliśmy drużynę, która jest bardzo mocna. Grając w lidze podkarpackiej rocznika 2007 w grupie 4-tej, zajmujemy pierwsze miejsce i awansujemy do l ligi w której znajdują się już najlepsze zespoły z rocznika 2007 w naszym województwie. 💪⚽
 • W całym sezonie graliśmy i lepsze i gorsze mecze. Wiemy co nam sprawia problemy i w czym jesteśmy mocni. Dlatego jesteśmy świadomi nad czym mamy się skupić w przerwie zimowej. Ten okres oczywiście nie będzie nam służył do odpoczynku ale do pracy. Kolejny sezon (na wiosnę) na pewno będzie dla nas bardzo trudny ale my, dołożymy wszelkich starań aby zimę przepracować tak, abyśmy byli gotowi do gry z najlepszymi w roczniku 2007 👍

PODSUMOWANIE RUNDY – LIGA OKRĘGOWA: D2 MŁODZIK „RZESZÓW” GRUPA 1 ❗👍⚽

 • Do ligi przystąpiliśmy jako dodatek ligi podkarpackiej. Chłopcy z roczników 2007 i 2008 na zmianę rywalizowali z lokalnymi drużynami. Zależało nam, aby każdy z chłopców nie wypadł z rytmu meczowego i każdy mikrocykl tygodniowy uzupełniał meczem w jednej z dwóch lig.
  Założenia meczowe niczym nie różniły się od tych, które przedstawialiśmy chłopcom w lidze podkarpackiej. To, jak i nad czym pracowaliśmy w danym tygodniu chcieliśmy egzekwować u chłopców podczas meczów.
 • Nasze mecze wyglądały różnie. Były mecze dobre, z których możemy być zadowoleni; z gry, z realizowania założeń, z podejmowania trudnych i ryzykownych decyzji, które w piłce nożnej często odgrywają kluczowe role. Były też mecze dobre, choć przegrane i mecze, w których nie mieliśmy zbyt wiele do powiedzenia.
 • Ostatecznie kończymy tę rundę w środku tabeli, zajmując 5. miejsce. Zimowy sen oczywiście nie dla nas, bo na wiosnę na pewno będziemy chcieli poprawić ten wynik, więc już się przygotowujemy 😉
powrót do aktualności