O szkole

Szkoła Mistrzostwa Sportowego  w Rzeszowie to unikalna inicjatywa, powstała w wyniku zapotrzebowania na profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży w piłce nożnej. Szkoła rozpoczyna działalność we wrześniu 2018 roku, zapraszając we własne progi najzdolniejszych młodych adeptów z regionu.

Szkoła ma na celu kompleksowy rozwój zawodnika w ujęciu sportowym i dydaktycznym, jednocześnie przygotowując do udziału w profesjonalnych rozgrywkach na szczeblu zawodowym oraz kolejnych etapu edukacji (odpowiedzialne podejście do rozwoju młodego człowieka).

SMS  Rzeszów zakłada ścisłą współpracę z Urzędem Miasta Rzeszów, Starostwem Powiatowym w Rzeszowie, Wyższą Szkołą Inżynieryjno-Ekonomiczną w Rzeszowie oraz szkółkami piłkarskimi z regionu Rzeszowa i okolic.

W szkoleniu nie opieramy się o jedną myśl szkoleniową lecz staraliśmy się z każdej metody wybrać odpowiednie elementy i przełożyć je na nasze warunki. Uważamy ,że nie ma złotej metody na wyszkolenie mistrza sportowego który osiągnie najwyższy poziom. Najważniejsze jest podejście wszystkich stron czyli sztabu trenerskiego , zawodnika oraz oczywiście jego rodziców.

Chcemy wyszkolić zawodnika który będzie uniwersalny i bez problemu dostosuje się do systemu w którym gra dana drużyna. Bardzo ważne dla nas jest wyszkolenie techniczne , taktyczne, motoryczne aczkolwiek w dużym stopniu zwracamy uwagę na szybkie podejmowanie decyzji. W treningu czas dzielimy na motorykę, technikę fundamentalną, działania indywidualne, grupowe oraz zespołowe które są spójne z pracą nad konkretną fazą gry przypisaną do danego tygodnia.

Myśląc o przyszłości chcemy sprawić aby nasi zawodnicy otaczali się wśród najlepszych zawodników w grupie gdyż tylko takie środowisko sprawia ,że dany zawodnik podnosi swoje umiejętności.

SMS  Rzeszów podlega Urzędowi Miasta Rzeszów, ale współpracuje także ze Starostwem Powiatowym w Rzeszowie. Dzięki tej współpracy zajęcia sportowe będą mogły się odbywać w miejskich i powiatowych obiektach: stadion, hala sportowa czy pływalnia. W ramach zajęć przewidziano dodatkowe formy aktywności, m.in. basen, sztuki walki JUDO oraz – co bardzo istotne – trening mentalny, motoryczny oraz specjalistyczny – pozycyjny, np. bramkarski. Wszelkie dodatkowe zajęcia treningowe mają na celu wpłynąć pozytywnie na adeptów szkoły nie tylko w ujęciu psychologicznym, ale przede wszystkim sprzyjać rozwojowi ogólnemu młodych sportowców oraz nabywaniu umiejętności i cech wykorzystywanych na boisku.

Zajęcia dydaktyczne są prowadzone w budynku Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej. Kampus Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej znajduje się z dala od centrum miasta, w malowniczej dzielnicy Rzeszowa, przy ulicy Miłocińskiej 40. Budynki Uczelni umiejscowione są w zabytkowym parku. W sąsiedztwie budynku znajdują się liczne obiekty rekreacyjne, z których, szczególnie w okresie wiosenno-letnim będą mogli korzystać uczniowie, rodzice oraz pracownicy SMS Rzeszów. Są to min. stadnina koni, korty tenisowe, hala i boiska sportowe. Wszystkie sale dydaktyczne wyposażone są w sprzęt multimedialny niezbędny do prowadzenia zajęć. W budynku działa sieć bezprzewodowego Internetu. Pracownia fizyki posiada pomoce dydaktyczne do przeprowadzania ciekawych ćwiczeń. Dodatkowo program kształcenia z fizyki może być realizowany z wykorzystaniem wspomagania komputerowego. Wysoka jakość nowoczesnych sal dydaktycznych, z których będą korzystali uczniowie SMS Rzeszów, sprawi że proces dydaktyczny będzie przebiegał bardzo sprawnie dzięki zajęciom interaktywnym, nowoczesnym salom informatycznym oraz pracowni fizycznej i chemicznej.

Zajęcia sportowe odbywać się będą między innymi na obiektach zlokalizowanych przy siedzibie szkoły(ul. Miłocińska).

Każdy uczeń SMS  Rzeszów, poza dostępem do wszystkich wymienionych obiektów, może liczyć także na regularne występy w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, a także na wyjazdy na prestiżowe turnieje zagraniczne. Młodzi zawodnicy otrzymują pełne wyposażenie w sprzęt treningowo-sportowy – włącznie z kompletami strojów, dresami oraz torbami. Pełen profesjonalizm to również dodatkowe zajęcia językowe, darmowe korepetycje przedmiotowe oraz stała opieka fizjoterapeuty.

We wrześniu 2018 roku działalność rozpoczynają IV ,V oraz VI klasa Szkoły Podstawowej. Rodzice zainteresowani ofertą SMS  Rzeszów bądź udziałem w spotkaniach tematycznych z trenerami i założycielami Szkoły proszeni są o kontakt telefoniczny bądź mailowy: biuro@smsrzeszow.com.pl

• 606 892 055 – Michał Cebula
  • 783 974 319 – Maciej Baran